O firmie

Firma Rodi w obecnym kształcie powstała w roku 1991 na bazie gospodarstwa ogrodniczego, które dziś stanowi główną bazę zaopatrzenia w warzywa w firmie. Początki działalności gospodarstwa datują się na lata trzydzieste ubiegłego wieku.

Rodi jest producentem kapusty kwaszonej, ogórków kwaszonych, surówek warzywnych w kilkunastu rodzajach, które sprzedaje na rynku wielkopolskim oraz częściowo w innych regionach kraju.

Byliśmy pierwszą firmą naszej branży w Wielkopolsce, która nawiązała współpracę z sieciami handlowymi. Pierwszym odbiorcą tego typu było Makro, Cash & Carry, Hala Poznań. Współpracowaliśmy z sieciami Jumbo, HIT, Tesco. Obecnie naszymi głównymi odbiorcami jest sieć Carrefour (na terenie całej Polski), którą zaopatrujemy poprzez magazyn główny tej sieci. Inni znani odboircy to grupa Selgros, Dino i sieci restauracji: KFC, Pizza Hut na terenie zachodniej polski oraz restauracje North Fish.

Wychodząc naprzeciw zapotrzebowaniu rynku na półprodukty warzywne, posiadamy w swoim asortymencie obierane i szatkowane warzywa pakowane w systemie: vacum lub modyfikowanej atmosferze. Ułatwia to pracę firmom zajmującym się działalnością gastronomiczną (duże kuchnie, firmy catheringowe, bary szybkiej obsługi).

Firma planuje dalszy rozwój, skupiając się na regionie Wielkopolski i regionach ościennych.